Wszystkie Newsy Szukaj Newsa Stare Newsy Zarejestruj się
                    Ostatni mecz tego roku...
Dodano:13 Nov 2012 22:32

W najbliższą sobotę (17.11.2012r) Elana na stadionie miejskim przy ul. Bema rozegra swój ostatni mecz w 2012 roku, ostatni mecz w tej rundzie jesiennej ! Rywalem torunian będzie beniaminek ligi, obecnie jedenasta drużyna w tabeli... Rozwój Katowice !

 

Rozwój Katowice to klub, który powstał w 1925 roku a jego największym sukcesem to 4 miejsce w sezonie 1999/2000 w rozgrywkach tamtejszej III ligi, awans do 1/16 Pucharu Polski w ubiegłym sezonie oraz do obecnej II ligi zachodniej ! A więc jak wskazuję historia sobotni mecz jest pierwszym spotkaniem ligowym tych klubów w całej historii !
Faworytem meczu rzecz jasna są goście, którzy zdobyli 19 bramek i 15 punktów więcej niż Elana ! No ale taka prawda iż Elana już pewnie do końca sezonu w żadnym spotkaniu nie będzie faworytem....

Sytuacja w naszym klubie jest dramatyczna i chyba nie wszystkim piłkarzom zależy aby poprawić ten stan rzeczy bowiem można spodziewać się iż znaczna część zawodników w przerwie zimowej będzie sobie szukać nowego klubu..  Pan Prezydent zapewnił nas iż żółto-niebiescy na wiosnę nadal będą grać w II lidze zachodniej... Co będzie potem? Wszystko wskazuję iż czeka nas spadek i być może lata gry oraz tułaczki poniższych ligach ! A więc bardzo możliwe iż pozostało nam ostatnie dziesięć spotkań (jeden w tym roku z Rozwojem i pozostałe dziewięć na wiosnę) na tym poziomie rozgrywek a być może na stadionie przy Bema (bowiem nie wiadomo gdzie Elana będzie rozgrywać swoje spotkania w razie spadku) !

 Tak jak do dzisiaj wspominamy czasy gdy Elana grała w tej prawdziwej II lidze, czasy gdy swoje mecze rozgrywała na Armii Ludowej... tak niedługo być może przyjdzie nam wspominać ten dziewięcioletni okres gry na III szczeblu rozgrywkowym (2004-2013) !

Na wiosnę potrzebny nam cud, jeżeli cudu nie będzie to czeka nas nowy okres w naszym klubie... czy lepszy czy gorszy? Czas pokaże... Jedno jest pewne od wielu lat z tym klubem jest grono najwierniejszych fanów i oni będą zawsze ! Być może spadek i gorsze wyniki spowodują iż wielu z naszego grona odpadnie ale ci, którzy "odbiją" potwierdzą tylko iż nigdy prawdziwymi fanami tej drużyny nie byli... Owszem to boli iż Elana zajmuję ostatnie miejsce w tabeli, boli iż przegrywają mecz za meczem... Ale Elana to nie tylko to co się dzieję na boisku ... doping, wyjazdy, oprawy... Działacze, piłkarze? dziś są jutro ich nie ma...dla nich to tylko piłka, dla wielu z nas to sens życia... bo Elana to My - jej najwierniejsi kibice !

 

Do zobaczenia w sektorze C !

17 listopad 2012

vs

Elana Toruń - Rozwój Katowice
Godzina 14:00
Toruń, przy Bema 23

dodał: Admin
komentarze [1] powrót

                      Dodano: 16 Nov 2012 02:15 pm
Święte słowa
Autor: 1968
nick:
mail: (nie konieczne)

obrazki:

smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

Content Management Powered by CuteNews