Wszystkie Newsy Szukaj Newsa Stare Newsy Zarejestruj się
                   Remis z Widzewem!
Dodano:11 Sep 2018 11:59

1.09.2018 ELANA TORUŃ - WIDZEW ŁÓDŹ 0:0

1 września 2018r. to dzień na który czekano w Toruniu od momentu gdy tylko pojawił się terminarz rozgrywek 2 ligi. Bowiem wiadomo było iż tego dnia w Grodzie Kopernika Elana zmierzy się drużyną Łódzkiego Widzewa!
Widzew, nie tylko wielka marka piłkarska jeżeli chodzi o nasz kraj (pomimo tego iż RTS gra obecnie zaledwie na trzecim szczeblu rozgrywkowym) ale także ścisła czołówka pod względem kibicowskim. Na dodatek od pewnego czasu z kibicami tej drużyny łączy nas układ, ponad to wspólna zgoda z Chorzowskim Ruchem a od wielu lat przyjazne kontakty, nie tylko z Widzewskim fan clubem z Grudziądza.
Zainteresowanie tym meczem było ogromne, także ze strony Czerwonej Armii. Biletów w sprzedaży było dokładnie 4000 z tego 1500 oficjalnie przeznaczono dla przyjezdnych. Było wiadomo iż takich tłumów, które tego dnia były spodziewane na tym spotkaniu to ten stadion na Bema jeszcze nie widział i z dużą pomocą Widzewiaków po raz pierwszy w historii zostanie wypełniony w komplecie. Szkoda tylko, że ktoś nie pomyślał i nie zgłosił tego meczu także na miejsca stojące bowiem rzeczywista pojemność stadionu to co najmniej te sześć tysięcy osób. Ponadto nie rozumiemy konieczności tworzenia sektoru buforowego na meczu „przyjaźni” skoro i tak z góry było wiadomo iż kibice obu drużyn będą siedzieć obok siebie. No cóż, w związku z powyższym wielu kibiców musiało obejść się smakiem i w tym czasie przebywać pod stadionem, na starówce bądź oglądając transmisję internetową w domach. Bilety rzeczywiście rozeszły się jak świeże bułeczki. Już na tydzień przed meczem zostały tylko ostatnie sztuki a ostatecznie w środę zostały wyprzedane całkowicie do zera!

W dzień meczu od samego rana do Torunia zjeżdżali się kibice Widzewa i w całym mieście czuć było atmosferę piłkarskiego święta. Na dodatek fani RTSu wyznaczyli swoją zbiórkę o godzinie 13:00 w centrum naszej starówki pod pomnikiem Kopernika, skąd zamierzali pochodem udać się na stadion. W związku z tym także i My organizujemy się wcześniej, by po drodze spotkać się z nimi. Zanim do tego doszło osoby decyzyjne naszych ekip podjęły decyzje iż z dniem 1 września, fanów Elany i Widzewa już nie łączy układ a … oficjalna zgoda!
Na mieście wspólnie pośpiewaliśmy, odpalono sporą ilość pirotechniki i udaliśmy się w stronę naszego El stadio de Bema.

Pod stadionem oczywiście nie obyło się bez małych problemów (głownie ze względu na sporą ilość osób bez biletów). W związku z tym praktycznie od każdej strony stadionu zniecierpliwiona publika podejmowała mniejsze lub większe, bardziej lub mniej udane próby wjazdu z bramą, dzięki temu całkiem spora ilość osób wbiła się na stadion. Krótko przed rozpoczęciem spotkania od strony sektora C doszło do małego zamieszania ze służbami mundurowymi , którzy prowokacyjnie przez chwilę zaprzestali wpuszczania na obiekt, nie patrząc czy ktoś bilet ma czy też nie. W ruch poszło wszystko co pod ręką… ławki, butelki, stoliki a w odpowiedzi milicjanci użyli sporą ilość gazu (zawijając przy tym kilkanaście osób). Po chwili sytuacja się uspokoiła i akurat na murawę wychodzili piłkarze obu drużyn.

Kibice Widzewa od początku głośno jadą z dopingiem. Zarzucono „Jesteśmy zawsze tam gdzie nasz Widzewek gra” i zaraz potem kolejne Widzewskie pieśni, które naprawdę brzmiały imponująco. Ogólnie liczba przyjezdnych z tego dnia jest ciężka do oszacowania. Kibice w czerwonych koszulkach zajęli cały sektor B, znaczną cześć sektora C a także widocznie byli na trybunie krytej wmieszani razem z naszymi pikolami i Grubasami. Ponadto tak jak już wcześniej wspomnieliśmy wielu fanów obu ekip oglądało mecz zza płotu. Nie mniej jednak plus, minus łączna szacowana liczba kibiców gości to ok. 2500 osób!
Jeżeli chodzi o nasz młyn to z dopingiem ogarniamy się kilka minut po rozpoczęciu spotkania. Od początku zaś swoich gardeł nie szczędziła (m.in. przyłączając się do śpiewów kibiców gości) inna liczna tego dnia grupa Grubasów, którzy zasiedli na krytej zajmując praktycznie połowę tej trybuny.
Ogólna nasza liczba również jest trudna do oszacowania ponieważ osoby od nas znajdowały się zarówno w młynie, na krytej, wmieszani wśród Widzewiaków, poza stadionem itd. itp. Cześć wchodzi dopiero w drugiej połowie, niektórzy zmieniają sektory w trakcie meczu… lecz uznajemy iż w szczytowych momentach (szczególnie w 2 połowie) w samym młynie mogło znajdować się ok. 700-800 Elanowców (plus kryta)!
Na płocie od strony młyna wieszamy takie flagi jak Elanowcy, Elana Toruń, Śp. Mucha, Toruńska Elana, Władcy Torunia, EZW Banda, Koszary, Bydgoskie Przedmieście, Mokre, Ultras Elana (od wewnątrz sektora) oraz NZ UL (Unia Leszno). Po drugiej stronie dodatkowo zawisły flagi: Grubasy, Aleksandrów Kujawski (w barwach Polski) oraz symboliczna flaga Widzew & Elana – Afganistan, która powstała dużo wcześniej za nim obie nasze ekipy łączyło cokolwiek oficjalnego. Jej twórcami niegdyś były dwie znane persony naszych trybun (Młody Potar i Jolly), którzy w tamtym czasie razem służyli na misji w Afganistanie i którzy zresztą odegrali nie małą rolę w utrzymywaniu pozytywnych relacji na linii Elana – Widzew!
Ponadto Widzewiacy rozwiesili siedem swoich flag takich jak: Fanatics, Red Gladiators, Czerwona Armia, Ultras, Bałuty, Pabianice, WFCG – debiut oraz CSKA Moskwa (delegacja tej załogi zasiadła wśród ekipy gości).

Jeżeli chodzi o doping tego dnia to obie ekipy niby prowadzą go osobno lecz i tak w dużej mierze jest on skoncentrowany na wspólnych przyśpiewkach łączonych Widzew Elana tudzież pozdrowieniach dla obu ekip. Takową pieśnią przewodnią była przyśpiewka „Widzew, Elana – dzisiaj sztama przyklepana” głosząca wszem i wobec iż od tego dnia wszyscy kibice Widzewa i Elany oficjalnie są braćmi! Takowych wspólnych pozdrowień oczywiście nie zabrakło także dla Chorzowskiego Ruchu. Z naszej strony pozdrowienia lecą także w kierunku Kalisza, Myszkowa (na trybunach także widoczna większa grupa tej ekipy. Pozdro!), Stali Rzeszów oraz … Unii Leszno, której to delegacja (ze wspomnianą wyżej flagą) również jest obecna na tym meczu. Dla niezorientowanych od pewnego czasu nasza najmłodsza grupa aktywnych kiboli na Elanie tzw. Szkodniki utrzymują pewne kontakty z tą ekipą a co z tego wyjdzie to czas pokaże;)

Krótko przed 35 minutą meczu na płocie ląduje transparent o treści „<Herb Elany> Władcy Gotyckiego Miasta <Herb Chuligana> Władcy Miasta Włókniarzy <Herb Widzewa>” a zaraz po nim odpalono ok. 40 rac, które po chwili w większości lądują na murawie. Jak się później okazało przyczyną takiego niecnego zachowania był fakt iż przed meczem służby mundurowe wraz z działaczami naszego klubu (z Prezesem Jarosławem na czele) nie dopuścili do prezentacji oprawy, która została przygotowana na ten mecz (m.in. pasów materiału oraz flag na kijach) co wywołało niemałą frustrację wśród żółto – niebieskich piromanów.
Oczywiście w tym czasie jak zwykle swoje kocopoły przez mikrofon pier**li pan Zdzisław spiker stadionu, który w swojej karierze spikerskiej już nie raz zabłysnął oryginalnymi tekstami wyrwanymi z kosmosu jak chociażby iż „wszyscy zostaną przykuci do barierek…”. Tych głupot powoli nie da się słuchać i kolejni kibice przyjezdni nie mogą się nadziwić skąd on się wytrzasnął, mając przy tym nie mały ubaw. Nie mniej jednak kilkukrotnie został wyraźnie skwitowany przez cały stadion aby… zamknął d…. , albo napiszemy to trochę inaczej, bardziej kulturalnie… aby po prostu był cicho ;)

Na boisku mecz typowej walki lecz bez większych klarownych sytuacji bramkowych a więc typowy mecz na remis. Takowy faktycznie padł bo wynik spotkania po ostatnim gwizdku brzmiał 0:0. Po meczu obie ekipy dziękują swoim drużyną za grę, po czym po chwili opuszczają stadion i duża część publiki udaje się ponownie na miasto, gdzie przy pomocy chociażby trunków wysokoprocentowych… opijana i umacniana jest nowopowstała zgoda!
Tyle. Na koniec pozdrowienia dla wszystkich obecnych ekip na meczu i do zobaczenia na kolejnych!

ELANA & WIDZEW !!!
dodał: Admin

                   Wygrana z Łęczną
Dodano:11 Sep 2018 11:56
26.08.2018 ELANA TORUŃ - Górnik Łęczna 2:0
Nas w młynie niecałe skromne 150 osób. Gości 83 z jedną z flagą. Obyło się bez obustronnych wyzwisk. Wygrywamy 2:0. Tak poza tym mecz bez historii.
dodał: Admin

                   JOANNA & MICHAŁ...WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO NA NOWEJ DRODZE !
Dodano:28 Aug 2018 23:52


W ostatnią sobotę na ślubnym kobiercu stanęli Joanna i Michał "Mucha", jeden z najwierniejszych kibiców Elany Toruń. Oczywiście zarówno "na trasie" jak i przed miejscem imprezy nie mogło zabraknąć wszelkiego rodzaju pirotechniki :) Młodej Parze życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!


dodał: Admin

                   STAL RZESZÓW & ELANA TORUŃ !!!
Dodano:28 Aug 2018 23:49

Szanowni Elanowcy,
Informujemy wszem i wobec iż wczoraj na meczu Resovia - ELANA oficjalnie został przybity układ z Rzeszowską Stalą.

Kilka bitew już za nami, wszystko jeszcze przed nami!

Cóż dodać?

Każdy to powie Stal Rzeszów rządzi w Rzeszowie!!!
dodał: Admin

                   Remis z Resovią!
Dodano:28 Aug 2018 23:47
22.08.2018 Resovia Rzeszów - ELANA TORUŃ 0:0

Trzecim wyjazdem na jaki bylo nam dane pojechać w tym sezonie była daleka wyprawa do Rzeszowa na mecz z miejscową Resovią. Znając naszą tendencję do spóźnień a chcąc uchronić się przed opuszczeniem choćby minuty tego spotkania, zbiórka wytyczona jest na godzinę 6 rano czyli 11 godzin przed rozpoczęciem spotkania. Z małym poślizgiem wyruszamy z Torunia w sile autokaru oraz 7 aut. Droga mija sprawnie w wesołej atmosferze, jak się okazało zapas czasu był wystarczający gdyż nawet godziny szczytu i towarzyszące jej korki w centrum Rzeszowa nie utrudniły nam dotarcia do miejsca docelowego na czas. Pod bramami stadionu czekała na nas już liczna delegacja Stali Rzeszów (około 400 osób) oraz Karpat Krosno. Podczas spotkania wspierali nasz także ziomale z Ruchu Chorzów w 15 głów, KS Myszków oraz gościnnie Polonia Przemyśl. Samej Elany na sektorze gości stawiło się około 90 osób, wywieszamy flagi takie jak "Toruńska Elana", "Elanowcy", śp. Mucha, "Ekipa Wyjazdowa" oraz baner dla śp. Kupca a także fany Karpat Krosno "Chuligani Miasta Szkła" oraz płótno KS Myszków "1947".
Samo spotkanie przebiegało w atmosferze nieskrywanej nienawiści. Chorągiewy z Resovii pomimo dużej mobilizacji na to spotkanie prezentowały się mizernie, było ich zdecydowanie mniej niż naszej koalicji, widoczne po ich stronie wsparcie z JKS Jarosław (65 osób ) oraz Unii Tarnów. Festiwal wyszukanych bluzgów oraz celnych pocisków, przeplatany niezłym dopingiem dla naszych piłkarzy niestety nie poniósł ich do zwycięstwa, spotkanie zakończyło się wynikiem 0:0. Po meczu jesteśmy chwilę trzymani na sektorze, następnie otrzymujemy prowiant na drogę powrotną od Stali i ruszamy w długą drogę powrotną. W Toruniu meldujemy się o godzinie 4 rano, tym samym końca dobiegł najdalszy w historii wyjazd Elany liczący blisko tysiąc kilometrów. Pozdro dla obecnych Fanatyków, do zobaczenia na szlaku wyjazdowym!

Warto dodać, że podczas przerwy w spotkaniu nasze dobre relacje ze Stalą, które trwały już od dłuższego czasu, przerodziły się w oficjalny układ. Z tego miejsca pozdro dla chłopaków z lepszej części Rzeszowa, każdy to powie Stal Rzeszów rządzi w Rzeszowie!

Kilka dni później jako Elana jesteśmy obecni w około 30 osób na spotkaniu Widzewa Łódź z Resovią Rzeszów.
dodał: Admin

                   Wygrana z ROWem!
Dodano:28 Aug 2018 23:44
18.08.2018 ELANA TORUŃ - ROW Rybnik (zaległy opis)

18 sierpnia 2018 w ramach piątej kolejki 2 ligi Elana zmierzyć się miała z fan clubem Górnika Zabrze... a mianowicie z ROWem Rybnik! Było więc wiadomo iż dwa tygodnie po meczu ze Stalówką do Torunia zawita kolejna zorganizowana ekipa kibiców przyjezdnych ze swoimi kolicjantami z którymi lekko mówiąc nie jest nam po drodze.

Wobec tego na około tydzień przed tym szpilem ruszamy równocześnie z mobilizacją zarówno na ten mecz z Rybnikiem jak i na pojedynek wyjazdowy zaplanowany cztery dni później (w środę) z niejaką Resovią Rzeszów. Oba te spotkania można byłoby określić mianem hitów drugiej ligi jak i zaliczyć je do kategorii tzw. podwyższonego ryzyka

Na pierwszym meczu z ROWem mogliśmy liczyć na wsparcie naszych ziomali z Widzewa, KKSu Kalisz i oczywiście Chorzowskiego Ruchu, którzy tego dnia w Toruniu zawitali w sile około stu osób!W tym miejscu - DZIĘKUJEMY ZA KONKRETNE WSPARCIE!!!

W młynie tego dnia na sektorze C zebrało się ponad 400 kiboli. Na płocie wywieszamy takie płotna jak White Elana, EZW, Bydgoskie Przedmieście, Koszary, Grubasy, Mokre, Gniewkowo, Bałuciarze (Widzew) oraz "W jedności siła" łączona flaga Elany i Ruchu. Do tego dorzucamy jeszcze transparenty Młode EZW, Młode Mokre oraz dwa zachęcające do wyjazdu na Resovię.

Od samego początku jedziemy z głośnym dopingiem, który dodatkowo podkręcają piłkarze swą zacną postawą na boisku (po 26 minutach było już 2:0)! Goście pojawią się w klatce gości na drugą połowę i jest ich dokładnie 106 ROW, 59 GKS Katowice, 3 Górnik Zabrze i gościnnie Banik Ostrawa w 9 osób. Na płocie wywieszają trzy flagi - 1964, Gladiators oraz Władcy Mysłowic (GKS Katowice).
Od momentu pojawienia się przyjezdnych na stadionie rozpoczyna się prawdziwy festiwal piosenki wulgarnej. Obie ekipy skupiają się na takowym repertuarze gdzie motywem przewodnim były śląskie porachunki. Momentami do tej wymiany uprzejmności podłącza się cały stadion jednoznacznie dając znać co w Toruniu sądzi się o takich ekipach jak ROW, Gieksa i Górnik;) Zapewne kogoś wrażliwego na słowa niecenzuralne zapewne tego dnia mogły boleć uszy 😉

W 90 minucie Elana dorzuca trzecią bramkę, ostatecznie wygrywając mecz 3:0. Po meczu dziękujemy piłkarzom za zwycięstwo i po chwili w dobrych humorach opuszczamy nasze el stadio.

Foto:
http://elanowcy.pl/fotoelana/thumbnails.php?album=404
dodał: Admin

<< Wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 Dalej >>

Content Management Powered by CuteNews