Wszystkie Newsy Szukaj Newsa Stare Newsy Zarejestruj się
                   List otwarty kibiców Elany Toruń.
Dodano:06 Dec 2009 17:00
Drodzy mieszkańcy Torunia, sympatycy sportu, kibice Elany!

Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy każdy z nas stara się pomagać uboższym, chorym i potrzebującym. Jest to okres, w którym wybaczamy innym ich błędy, a także dajemy komuś szansę. Dlatego smuci nas i oburza, iż redakcja toruńskiej Gazety Wyborczej nie rozumie (lub nie chce zrozumieć) idei tego święta.
Jak co roku kibice Elany zbierają zabawki, słodycze, prezenty dla dzieci z domów dziecka. Rok temu akcja w Domu Dziecka nr 2 odniosła sukces, i przez cały pobyt kibiców i piłkarzy Elany w Domu Dziecka, uśmiech nie schodził z twarzy milusińskich. Podobnie i teraz, nauczeni doświadczeniem roku ubiegłego, zbieramy zabawki i słodycze dla dzieci. Nie rozumiemy fali krytyki, która uderzyła nas z piątkowego wydania ów gazety .
Na dwóch stronach Gazety Wyborczej (artykuł: ,,Kibol i jego pluszaki") Pan
Rzekanowski przedstawia nas jako największe zło, oraz stara się storpedować nasze pozytywne działania. Pisze on o nas jako (tu cytat) ,,Szalikowcy, chuligani, mówi się o nich - stadionowi bandyci". Nie rozumiemy, czemu po raz kolejny redaktor Gazety Wyborczej obraża ogól kibiców Elany. Zarówno tych fanatycznych z tzw. ,,młynu", jak i rodzin z dziećmi, przychodzących na stadion przy ul. Bema 23. My jako kibice nie chcemy nazywać w tym liście Pana Rzekanowskiego dziennikarzyną, pismakiem, czy innego rodzaju obraźliwymi lub kpiącymi stwierdzeniami. Jest to po prostu poziom dla nas zbyt niski, do którego nie zamierzamy się dostosowywać.
W wyżej wymienionym artykule, pan Rzekanowski po raz kolejny przypomina czytelnikom o incydentach, które nie mają nic wspólnego z akcją
,,Żółto-Niebieska Gwiazdka". Dlaczego dla redaktora znanej w Polsce gazety,
ważniejsze są pieniądze za ten kłamliwy artykuł, niż dobro dzieci? Dla dzieci z domu dziecka, nieważne jest to, czy zabawki pochodzą ze zbiórki kibiców
piłkarskich, czy np. ze zbiórki w centrum handlowym. Ważne jest to, by pomóc tym dzieciom w ich trudnej sytuacji. Pan redaktor robi jednak wszystko, by tej pomocy dzieci z domu dziecka w tym roku nie otrzymały.
Chcielibyśmy także zaprzeczyć słowom Pana redaktora, jakoby odcinamy się od normalnych kibiców, nie będącymi jak to Pan nazywa ,,szalikowcami". Na wielu meczach wspólnie z drugą trybuną prowadzimy doping, zachęcamy także wszystkich do przychodzenia na mecze Elany. Nie raz, ani nie dwa, ci ,,pikniki" jak to Pan redaktor określa, oklaskiwali nasze oprawy meczowe i wspólnie dołączali się do zabawy na meczu. Na meczach sporo jest rodzin z dziećmi, dziadków z wnukami itd.
Pan redaktor nie wie o tym, bo po prostu na mecze Elany nie uczęszcza.
Mimo tego, dziękujemy Panu Rzekanowskiemu za określenie -,,amatorzy reklamują akcje nie gorzej niż profesjonaliści". Faktycznie staramy się, by nasze akcje były prowadzone profesjonalnie, dlatego naprawdę jest to chyba jedyne prawdziwe i miłe dla nas stwierdzenie w tym artykule.
Kolejnym aspektem, jest przywoływany przez Pana redaktora Public Relations. Wnioskując z tekstu, Pan Rzekanowski nie jest ekspertem w tej dziedzinie, gdyż działania z zakresu PR prowadzą tak naprawdę wszystkie firmy dbające o kreację swojego wizerunku. Większość akcji charytatywnych prowadzonych przez firmy, a także miejsce pracy Pana Rzekanowskiego - czyli Gazetę Wyborczą, ukierunkowanych jest właśnie na poprawę wizerunku. Nasze działania prowadzimy głównie we własnym gronie, a akcja jest prowadzona już drugi raz, dlatego jest to kolejny argument Pana Rzekanowskiego z serii ,,kulą w płot". Takie artykuły czynią szkodę jedynie klubowi Elana, który znajduje się w złej sytuacji. Dziwi nas to, bo Pan Rzekanowski, określa siebie jako sympatyka toruńskiego sportu. Jak widać, tylko wybiórczo. Jest to o tyle ciekawe, że w innych miastach Polski (np. Płock) Gazeta Wyborcza potrafi odpowiednio nagłośnić tego typu akcje, i sprawić, by jeszcze więcej pomocy trafiło do potrzebujących. Widocznie są tam także redaktorzy, którzy nie są zaślepieni nienawiścią do lokalnej piłki nożnej.
Korzystając z okazji, chcielibyśmy zachęcić wszystkich Torunian do uczęszczania na mecze Elany Toruń. W tak trudnej sytuacji, klub i zawodnicy potrzebują waszego i naszego wsparcia. Wspólnie pokażmy, że leży nam (w przeciwieństwie do Pana Pawła) na sercu dobro toruńskiego futbolu.

Z żółto-niebieskim pozdrowieniem

Kibice Elany Toruń
dodał: Elanowiec

                   "Żółto - Niebieska Gwiazdka"
Dodano:04 Dec 2009 12:22
Już za niespełna trzy tygodnie Święta Bożego Narodzenia - okres, który szczególnie lubią dzieci. TKP Elana tak jak w roku 2008 organizuje akcję, która choć w małym stopniu umili je tym, którzy tego najbardziej potrzebują. Przypominamy, że w ubiegłym roku odwiedziliśmy Dom Dziecka nr 2 w Toruniu, którego mieszkańcom przekazaliśmy: maskotki, gry planszowe, zabawki i książki - to efekt zbiórki prowadzonej wśród naszych kibiców, jako Klub ufundowaliśmy nasze gadżety, zaś dzięki firmie EkoRodan wśród prezentów znalazły się słodycze i owoce.
Tym razem do akcji w jeszcze większym stopniu postanowili włączyć się kibice naszego Klubu, którzy już zbierają miedzy sobą "podarki" dla dzieciaków.
Za pośrednictwem naszej strony informujemy, że do połowy grudnia, zbieramy różnego rodzaju zabawki, gry, maskotki, słodycze itp. itd. Jednym słowem wszystko, co będziemy mogli przekazać maluchom jako prezenty gwiazdkowe. Tak jak poprzednio przed świętami przedstawiciele kibiców i piłkarzy odwiedzą jeden z Domów Dziecka w Toruniu i przekażą jego wychowankom wszystkie upominki.
W sprawie podarowania "czegoś" można kontaktować się przez e-mail: marketing@elana-torun.pl, upominki można także zostawić osobiście do 15 grudnia w siedzibie klubu na stadionie przy ul. Armii Ludowej 45/63.
Zachęcamy wszystkich kibiców do poważnego potraktowania tej sprawy i do przemyślenia, czy na pewno nie mamy nic, co można ofiarować podopiecznym z Domu Dziecka na Gwiazdkę.
dodał: Elanowiec

                   Atanacković rozwiązał kontrakt z Elaną.
Dodano:02 Dec 2009 15:28

Jak informuje oficjalna strona klubu: "kolejnym piłkarzem, który rozwiązał za porozumieniem stron kontrakt z TKP Elana i tym samym stał się wolnym zawodnikiem jest Aleksandar Atanacković.
Tradycyjnie w imieniu Zarządu Klubu i kibiców dziękujemy "Alkowi" za grę w drużynie Elany w sezonie 2008/2009 - wystąpił w 32 spotkaniach, podczas których spędził na boisku 2657 minut i strzelił 8 bramek oraz w rundzie jesiennej sezonu 2009/2010 - 15 spotkań, 1298 minut na boisku.
Życzymy powodzenia i sukcesów w nowym klubie."


Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy w przerwie zimowej z Elany odejdzie jeszcze 3-4 zawodników, z których zrezygnował trener Dariusz Durda (podobno "dogadał się" z działaczami i w rundzie wiosennej nadal będzie trenerem Elany) lub na utrzymanie, których w tej chwili klubu nie stać.
dodał: Elanowiec

                   "Racek" odchodzi z Elany.
Dodano:01 Dec 2009 19:17

Jak informuje oficjalna strona klubu: "dziś Marcin Rackiewicz rozwiązał za porozumieniem stron kontrakt z TKP Elana i tym samym stał się wolnym zawodnikiem.
W imieniu Zarządu Klubu i kibiców dziękujemy "Rackowi" za grę w drużynie Elany w rundzie wiosennej sezonu 2008/2009 - wystąpił w 10 spotkania, podczas których spędził na boisku 565 minut i strzelił 1 bramkę oraz w rundzie jesiennej sezonu 2009/2010 - 19 spotkań, 1430 minut na boisku i jedna bramka.
Życzymy powodzenia i sukcesów w nowym klubie."


Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy bliscy odejścia z Elany są m.in. Kamil Pilarski i Damian Rożej, z których zrezygnował trener Dariusz Durda.
dodał: Elanowiec

                   "Chary" odchodzi z Elany.
Dodano:19 Nov 2009 15:44
Jak informuje oficjalna strona klubu: "w dniu dzisiejszym Piotr Charzewski rozwiązał za porozumieniem stron kontrakt z TKP Elana i tym samym stał się wolnym zawodnikiem.
W imieniu kibiców dziękujemy "Charemu" za grę w drużynie Elany w sezonie 2008/2009 oraz w rundzie jesiennej sezonu 2009/2010 oraz życzymy powodzenia i sukcesów w nowym klubie."

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy trenerem w rundzie wiosennej sezonu 2009/2010 nadal będzie Dariusz Durda (musi tylko "dogadać" z działaczami warunki kontraktu), który określił zarządowi, którzy zawodnicy z obecnego składu powinni zostać a którzy odejść z drużyny. W miejsce tych, którzy ewentualnie odejdą ma już kandydatów do gry w "żółto - niebieskich" barwach.

Okres roztrenowania w naszym zespole potrwa do 1 grudnia, a treningi zostaną wznowione na początku nowego roku. Pierwszy sparing rozegrany zostanie 23 stycznia 2010 r. (nie jest jeszcze znany przeciwnik). Na dzień dzisiejszy zaplanowane są gry kontrolne z Orkanem Rumia - 13 lutego w Toruniu i z Unią Solec Kujawski - 20 lutego. Prawdopodobnie Elanowcy zagrają także z Jeziorakiem Iława, Notecianką Pakość, Wdą Świecie oraz drużynami z młodej ekstraklasy: Arką Gdynia i Lechią Gdańsk.
dodał: Elanowiec

                   Elana - Rycerze Wiosny
Dodano:11 Nov 2009 16:15
Elana Toruń - Raków Częstochowa 1:0 (1:0)
1:0 Mania (5)

ELANA: Penkovets - Więckowski, Wróbel, Świderek (68, Pilarski żk) , Zamiatowski - Woropajew - Atanacković, Młodzieniak, Rackiewicz (60, Charzewski), Grube (75, Rożej) - Mania (88, Sz.Makowski).

Z kompletem punktów i bez straty bramki pożegnali się z własnymi Elany. Kolejne mecze w II lidze dopiero w marcu.

Elana wygrała z Rakowem Częstochowa skromnie, bo 1:0 (1:0), ale ważne, że w końcu, po prawie trzech miesiącach przerwy, zainkasowała komplet punktów na własnym boisku.
Torunianie już w 5. min objęli prowadzenie. Kardynalny błąd popełnił defensor Rakowa Adrian Pluta tracąc piłkę na rzecz Grzegorza Mani, który wykorzystał ten prezent i plasowanym strzałem pokonał częstochowskiego bramkarza.
Drużyna spod Jasnej Góry obudziła się dopiero w 24. min, kiedy Bartosz Gliński, po ograniu toruńskich obrońców, strzelił tuż przy słupku bramki Elany.
W 36. min podopieczni Dariusza Durdy strzelili drugą bramkę, lecz sędzia pokazał spalonego. Do końca pierwszej części spotkania szanse na podwyższenie wyniku mieli jeszcze Marcin Rackiewicz i Aleksandar Atanacković.
Po zmianie stron z boiska wiało nudą. Gra ożywiła się dopiero w 90. min, kiedy goście zaczęli ,,bombardować" bramkę Nazara Penkovca, lecz strzały Piotra Mastalerza i Tomasza Foszmańczyka trafiały prosto w torunian.
Czas na rozmowy
- W tym meczu niektórzy piłkarze zaprezentowali się po raz ostatni i widać było, że w końcu zależy im na graniu - powiedział wczoraj trener Elany Dariusz Durda. - Ambicja przewyższyła umiejętności i to chyba cieszy najbardziej. Teraz przyjdzie czas na rozmowy, a od wiosny zrobimy wszystko, aby II liga pozostała w Toruniu.
Źródło: "Nowości"

Inne wyniki:
Polonia Słubice - Lechia Zielona Góra 1:1 (0:1)
Zawisza Bydgoszcz - GKS Tychy 3:0 (0:0)
Jarota Jarocin - Czarni Żagań 1:1 (1:0)
Nielba Wągrowiec - Ślęza Wrocław 1:0 (0:0)
Zagłębie Sosnowiec - Tur Turek 1:0 (0:0)
Górnik Polkowice - Unia Janikowo 3:0 (2:0)
Olimpia Grudziądz - Miedź Legnica 3:0 (2:0)
Bałtyk Gdynia - Ruch Radzionków 1:2 (0:0)

Kibice:
Na ostatnim w tym roku meczu nas w młynie 250-300 w tym kilku chłopaków z KS Myszków i Ruchu Chorzów. Na płocie wieszamy sześć flag w tym po jednej Myszkowa i Ruchu (Nakło Śląskie). Nasz doping w miarę dobry (lepszy w drugiej połowie). Z oprawy, podczas której zaśpiewaliśmy hymn Polski, zaprezentowaliśmy flagę Polski ze sreberek i trans na płocie "ZNAK ORŁA POTĘGI SYMBOL PROWADZIŁ WAS". W przerwie meczu zarząd klubu w podziękowaniu za doping ufundował catering dla kibiców "z młyna". Kibiców gości pojawiło się 5 z tym dwie dziewczyny. Na koniec podziękowania dla Ziomali za wsparcie na meczu oraz dla nacjonalistów z TIN14 (www.tin14.tnb.pl) za pomoc w oprawie. Do zobaczenia na wiosnę!

Zdjęcia z meczu:
dodał: Elanowiec

<< Wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 Dalej >>

Content Management Powered by CuteNews