Wszystkie Newsy Szukaj Newsa Stare Newsy Zarejestruj się
                    Na "dzień dobry" zwycięstwo !
Dodano:16 Aug 2017 10:52

No w końcu ruszyło, wreszcie się zaczęło! Kolejny sezon piłkarski pełen ciekawych potyczek ligowych i wojaży kibicowskich za naszą drużyną. Inauguracja sezonu 2017/2018 przypadła nam w Kołobrzegu na Kotwicy co mając na uwadze przeciwnika i porę rozgrywania meczu (sierpień, dodatkowo przy sztucznych światłach) jeszcze bardziej podkręcało mobilizacje w naszych szeregach.  Zapisy na wyjazd uruchomiliśmy na tydzień przed spotkaniem i już po nich wiedzieliśmy iż „pobijemy” nasz dotychczasowy rekord wyjazdowy jeżeli chodzi o Kołobrzeg (do tej pory 97 osób w sezonie 07/08).

Przechodząc już do samego dnia meczu to zbieramy się na ten wyjazd (wydawałoby się) stosunkowo szybko bo o godzinie 11:00 (mecz rozpoczynał się o 20!). Po jakieś godzinie wyjeżdżamy z Torunia w dwa autokary, dwa busy (30 i 20 os.) oraz kilka fur. Niestety mimo takiego zapasu czasu standardowo dojeżdżamy spóźnieni ;)  Wpływ na to miało nie tylko zbyt duża ilość przystanków a przede wszystkim końcowy etap naszej trasy gdzie panowie w mundurach celowo prowadzili nas w żółwim tempie. Pod stadion dojeżdżamy w około 20 minucie spotkania. Samo wejście przebiega bez większych problemów i tuż przed końcem pierwszej połowy w komplecie meldujemy się w klatce gości.  Na miejscu dobijają kolejne fury i ostatecznie nasza liczba tego dnia to ok. 200 osób w tym delegacje Łódzkiego Widzewa i Chorzowskiego Ruchu (Dzięki!) !
Na płocie wywieszamy 6 flag (Elana Toruń, ME, Śp. Mucha, EZW, Bydgoskie,Rubinkowo) oraz transparent „Stanik, Łukasz, Kaczor – wracajcie do zdrowia”. Już w przerwie meczu rozpoczynamy prezentacje swoich „umiejętności wokalnych” lecz prawdziwe natężenie i wzrost kibolskich decybeli miało miejsce wraz z rozpoczęciem drugiej połowy ;) Tak w jednym skrócie to nasz doping tego dnia stał na bardzo wysokim poziomie. Dość powiedzieć iż wedle wielu obecnych tego dnia wyjazdowiczów był to jeden z lepszych naszych wyjazdów pod tym względem od kilku lat. Całą zabawę na sektorze podkręcili nie tylko piłkarze, którzy tego dnia na boisku byli lepsi (ostatecznie wygrali 2:1) a przede wszystkim grupa UET, która w swoim stylu zaprezentowała swoje  „świecidełka”.  Dokładnie to stroboskopy, które cześć z nich wylądowały na murawie przez co na chwilę spotkanie zostało przerwane.  Całość uzupełniły flagi na kijach, niebieskie pasy materiału oraz jednakowe żółte koszulki przygotowane specjalnie na ten wyjazd.  Jeżeli do tego jeszcze dodamy wspomnianą wyżej porę rozgrywania meczu przy sztucznych światłach (co nam niestety nie zdarza się zbyt często) i kibiców gospodarzy, którzy również zaprezentowali się całkiem nieźle (ok. 120-150 os. w młynie, dobry doping i oflagowanie) to jak na nasze warunki ligowe mieliśmy do czynienia z konkretną meczową atmosferą przewyższającą  realia trzeciej ligi ;) Oby więcej takich meczów!
Po wygranym spotkaniu dziękujemy piłkarzom za zwycięstwo i w dobrych humorach opuszczamy Kołobrzeg z nową przyśpiewką „Się Najebiemy, się najebiemy dzisiaj fest za ZKS!” W Grodzie Kopernika meldujemy się zaś około godziny 4:00 nad ranem. Cała podróż bez żadnych przygód lecz z balastem smutnych panów ;) To tyle…

Pozdrowienia dla wszystkich obecnych i do następnego… ELANA ON TOUR!
dodał: Admin