Strata dwóch punktów w Częstochowie... tylko remis!
Dodano:24 Sep 2011 20:10
Raków Częstochowa - Elana Toruń 3:3 (1:3)

0:1 Damian Sędziak (20), 0:2 Adrian Bartkiewicz (25), 0:3 Marcin Wróbel (27 - karny), 1:3 Artur Pląskowski (43), 2:3 Adrian Świerk (49), 3:3 Rafał Czerwiński (82)

Elana: Kryszak (żk) - Bartkiewicz, Żbikowski (53, Sobolewski), Czarnecki (żk), Wróbel - Sędziak, Młodzieniak (66, Świderek), Malczak, Kikowski (żk) - Mania (53, Nowasielski), Iheanacho

Drugoligowi piłkarze Elany tylko zremisowali na wyjeździe z Rakowem Częstochowa 3:3. Tylko, bo w 26. minucie prowadzili już 3:0! Damian Sędziak (w żółto-niebieskim stroju) w Częstochowie strzelił pierwszego gola spotkania. To już piąte trafienie naszego napastnika w tym sezonie. Podział punktów kosztował żółto-niebieskich utratę fotela lidera. Aktualnie podopieczni Dariusza Durdy plasują się na trzecie miejsce.Torunianie objęli prowadzenie w 20. minucie. Po indywidualnej akcji gola dla przyjezdnych zdobył Damian Sędziak. Gospodarze jeszcze nie ochłonęli po utracie bramki, a już po raz drugi musieli wyciągać piłkę z siatki. Tym razem zamieszanie w polu karnym wykorzystał Adrian Bartkiewicz i uderzeniem głową skierował futbolówkę do siatki.W 26. minucie Paweł Kowalczyk faulował w polu karnym Kelechiego Iheanacho i sędzia podyktował rzut karny. Pewnym jego egzekutorem był Marcin Wróbel.Wydawało się, że torunianie odniosą pewną wygraną. Niestety, tak się nie stało. Końcówka pierwszej połowy należała do Rakowa. Tuż przed przerwą sam na sam z Przemysławem Kryszakiem znalazł się Artur Pląskowski. Piłkarz Rakowa nie miał problemów, aby zniwelować starty.Po zmianie stron gospodarze dalej atakowali. W 49. minucie strzałem zza pola karnego kontaktowego gola strzelił Adrian Świerk. Torunianom do szczęścia zabrakło siedmiu minut. Do wyrównania w 83. minucie doprowadził Rafał Czerwiński. Gospodarze mogli to spotkanie nawet wygrać. Na szczęście Kryszak nie dał się pokonać.- Gdy lider przyjeżdża do drużyny, która jest w srodku tabeli i prowadzi 3:0, to wydaje się, że sprawa jest przesądzona - powiedział Dariusz Durda, szkoleniowiec Elany. - Młody zespół Rakowa postawił nam trudne warunki. Między 20 a 26 minutę "wypunktowaliśmy" przeciwnika. Straciliśmy przypadkową pierwszą bramkę, która w jakiś sposób podcięła nam skrzydła. Drugi gol padł po "babolu" Kryszaka. Nasz bramkarz puścił piłkę pod brzuchem. Raków nie miał nic do stracenia, ruszył do ataku i zdobył wyrównującą bramkę po ewidentnym błędzie Wróbla, jednego z najlepszych moich zawodników. Mamy tylko jeden punkt, a miały być trzy. (sport.czest.pl)
/nowosci.com.pl/

Kibice W Częstochowie pojawiło się 201 kibiców gości w tym 121 Elana, 69 Myszków & Ruch i gościnnie 11 chłopaków z Widzewa Łódź. Na stadion wbija się 141 osób, reszta nie wchodzi z powodu zakazów, braku na liście, braku dokumentów, widzimisię policji itp. W sektorze wieszamy dwie flagi (Grubasy i 19[E]68 ) i prowadzimy dość dobry doping. Podróż w obie strony raz z wahadłem raz bez - spokojna. Podziękowania dla Ziomali za wsparcie i dla Widzewiaków za catering.