Porażka w Turku.
Dodano:25 May 2011 19:23
Tur Turek - Elana Toruń 3:2 (1:0)

1:0 Sędziak (34), 2:0 Witczak (58), 2:1 Iheanacho (66), 2:2 Nowasielski (82), 3:2 Topolski (90)

Elana: Kryszak - Kłos, Więckowski (69; Nowasielski), Świderek, Zaremski (81; Mrówczyński) - Zamiatowski, Mądrzejewski, Młodzieniak (59; Gul), Zamara - Iheanacho, Mania (53; Grube)

Kilkunastu sekund zabrakło Elanie do wywiezienia punktu z Turka. Torunianie jednak przegrali 2:3 (0:1).
Do przerwy lepiej prezentowali się gospodarze, którzy swoją optyczną przewagę udokumentowali w 34. min, kiedy, po niepewnej interwencji Przemysława Kryszaka, piłkę do siatki skierował Damian Sędziak.
Kiedy niecały kwadrans po zmianie stron wynik na 2:0 podwyższył Igor Witczak, wydawało się, że losy meczu są rozstrzygnięte. Tymczasem...

W 66. min kontaktowego gola, po zagraniu Wiaczesława Zamary, zdobył Kelechi Iheanacho, zaś w 82. min dwójkową akcję przeprowadzili rezerwowi wychowankowie: Marcin Mrówczyński i Mateusz Nowasielski. Ten drugi trafił do siatki i było już 2:2.
W 84. min kontuzji doznał bramkarz Elany, a ponieważ wcześniej limit czterech zmian został już wyczerpany, między słupkami musiał stanąć Dawid Zamiatowski. Nasz obrońca dwoił się i troił, aby nie puścić gola i uratować choćby ten jeden punkt.
Niestety - w 5. minucie doliczonego czasu gry, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, strzałem głową pokonał go David Topolski.