Dodano:23 Mar 2011 22:44
Elana Toruń - Czarni Żagań 2:2 (2:0)

1:0 Mania (7), 2:0 Grube (19 - karny), 2:1 Dorobek (47) 2:2 Tracz (78 - karny)

Elana: Kryszak - Wróbel, Sobolewski, Zaremski - ¦widerek - Patora (61; Skonieczka), Grube, M±drzejewski (58; Więckowski), Młodzieniak - Mania (78; Nowasielski), Sikora

Po raz kolejny piłkarze drugoligowej Elany Toruń nie potrafili wygrać spotkania na swoim stadionie. W ¶rodę podopieczni Dariusza Durdy prowadzili do przerwy z Czarnymi Żagań już 2:0.
Ostatecznie potyczka zakończyła remisem 2:2.
- Już w pierwszej połowie mieli¶my dużo szczę¶cia, że strzelili¶my dwa gole - przyznał po meczu Dariusz Durda, szkoleniowiec "żółto-niebieskich". - W szatni powiedzieli¶my sobie, że mecz trwa 90 minut plus to, co doliczy sędzia. Moi zawodnicy chyba o tym zapomnieli. Zagrali tylko przez 46 minut. Życzyłbym sobie drużyny z takim charakterem, jaki ma ekipa Czarnych.
Torunianie objęli prowadzenie już w siódmej minucie. Mieczysław Sikora zaatakował bramkarza Czarnych Mateusza Abramowicza. Golkiper przyjezdnych pogubił się i niefortunnie wybił piłkę wprost w Grzegorza Manię. Futbolówka zmieniła kierunek lotu i wpadła do siatki.
- Moi zawodnicy "przespali" pocz±tek meczu - stwierdził Zbigniew Smółka, trener Czarnych. - T± stracon± bramk± chcieli się chyba pobudzić.
Po kwadransie gospodarze prowadzili już 2:0. W polu karnym faulowany był Grzegorz Mania i sędzia podyktował "jedenastkę". Pewnym egzekutorem okazał się Łukasz Grube. I to wszystko, co można dobrego powiedzieć o grze toruńskiego zespołu w tym dniu.

Z biegiem czasu go¶cie zaczęli przeważać. Ukoronowaniem tego była kontaktowa bramka zdobyta dwie minuty po przerwie przez Grzegorza Dorobka. Go¶cie walczyli ambitnie o doprowadzenie do remisu. Udało się im to w 78. minucie. Po zagraniu ręką w polu karnym przez Wojciecha ¦widerka arbiter podyktował kolejną w tym meczu "jedenastkę" Wyrównującego gola zdobył Marek Tracz.
- Uważam, że sędzia się pomylił - tłumaczył toruński piłkarz. - Nie wykonałem ruchu ręk± w stronę piłki. Rywal nastrzelił we mnie futbolówkę.
W końcówce potyczki sporo zamieszania w szeregi "żółto-niebieskich" wprowadził Mateusz Nowasielski. W 76. min toruński młodzieżowiec miał zmienić Grzegorza Manię. Tuż przed wej¶ciem na boisko okazało się, że niespełna 19-letni napastnik ubrał koszulkę... Bogdana Gula. Dopiero po szybkiej reakcji Piotra Królaka, rzecznika prasowego Elany, piłkarz w po¶piechu zmienił strój.

Kibice:W młynie ok 100 kibiców Elany, na płocie 3 flagi. Trochę dopingujemy. Go¶ci oczywi¶cie 0.
dodał: Admin