Dodano:04 Apr 2009 18:54
Elana Toruń - MKS Kluczbork 1:1 (0:1)

0:1 Stawowy (45), 1:1 Czarnecki (63)

Elana: Wożniak - Woroniecki (57, Czarnecki), Kowalski, Świderek, Wróbel - Atanacković, Młodzieniak, Charzewski, Grube, Loda - Viarstak (70, Rackiewicz)

Mecz o dwóch różnych obliczach obejrzeli w sobotnie popołudnie kibice na stadionie przy ul. Bema.

Elana zremisowała u siebie z czołowym zespołem ligi, MKS-em Kluczbork 1:1 (0:1), będąc słabszym zespołem do przerwy i lepszym po zmianie stron.
W wyjściowym składzie Elany trener Wiesław Borończyk dokonał jednej zmiany personalnej (w bramce Przemysława Kryszaka zastąpił Kamil Woźniak). Była też roszada w ustawieniu.
- Rozpoczęliśmy mecz z dwoma napastnikami - powiedział szkoleniowiec Elany. - Założenia były takie, że przez pierwszy kwadrans mieliśmy zaatakować.
Ale jeszcze raz się okazało, że założenia to jedno, a ich realizacja - drugie. Nie było bowiem żadnego szturmu na bramkę gości. Co więcej - to właśnie drużyna z Kluczborka miała przewagę, ale - na szczęście - jej zawodnicy byli nieskuteczni, a ponadto dobrze spisywał się Woźniak. Torunianie po raz pierwszy bramce gości zagrozili dopiero w 33. min, ale w sytuacji sam na sam z Krzysztof Stodołą, golkiperem MKS-u, nie popisał się Łukasz Grube. W 45. min Dmitrij Verstak z 16 m lobował bramkarza przyjezdnych, jednak minimalnie niecelnie. W kolejnej akcji Aleksandar Atanacković niepotrzebnie sfaulował rywala w środkowej strefie boiska. Do wolnego podszedł Janusz Luberda, dośrodkował w pole karne, a tam obrońcy Elany nie upilnowali Piotra Stawowego, który strzałem głową zaskoczył Woźniaka.
Po przerwie torunianie ruszyli do ataku, choć od czasu do czasu "nadziewali" się na kontry gości. Na szczęście czołowy strzelec MKS-u Waldemar Sobota miał spore kłopoty ze skutecznością.
Torunianie w tym elemencie gry też zresztą nie "błyszczeli". W 53. min z dystansu przestrzelił Grube, a w 63. min - Verstak "główkował" w poprzeczkę. Minutę później był już jednak remis - po wrzutce Atanackovicia, wprowadzony parę minut wcześniej na boisko Arkadiusz Czarnecki (od tego czasu Elana grała na trzech obrońców), także głową, pokonał Stodołę. Po kolejnych dziesięciu minutach torunianie znów podnieśli do góry ręce w geście triumfu. Do siatki rywala trafił Piotr Charzewski, ale sędzia asystent zasygnalizował spalonego i gol nie został uznany. Na zapisie wideo było widać, że sędzia się pomylił.
W końcówce swoje szanse, po strzałach z dystansu, mieli jeszcze Atanacković i Marcin Wróbel, ale wynik meczu już się nie zmienił.
- Zdobyliśmy bramkę do "szatni", ale po zmianie stron nie potrafiliśmy tego wykorzystać i Elana doprowadziła do remisu - stwierdził Andrzej Polak, szkoleniowiec gości.
- Sytuacja w lidze jest taka, że trzeba się cieszyć z każdego punktu - dodał Wiesław Borończyk.
Żródło: "Nowości"

Kibice:
Na tym meczu liczba w młynie wahała się od 170-200 osób. Na płocie powiesiliśmy 5 flag i prowadziliśmy dobry doping praktycznie przez cały mecz. Kibiców gości dotarło do Torunia 37 z jedną flagą, ich doping jak na taka liczbę dobry. Ogólnie przyjazna atmosfera na tym meczu (zero bluzg z obu stron). Przyjezdni (w wiekszości piknikowy skład) nie byli zainteresowani bliższym spotkaniem z Elanowcami. Pozdro dla obecnych.
dodał: Michael_Elana