Zwycięstwo z Czarnymi Zagań!
Dodano:30 Aug 2008 20:21
Elana Toruń - Czarni Zagań 2:1 (1:1)
Bramki: 1:0 B.Kowalski, 1:1 T. Tyc, 2:1 D. Wierstak

Drugie zwycięstwo odnieśli piłkarze Elany Toruń. Podopieczni Wiesława Borończyka pokonali na własnym boisku Czarnych Żagań 2:1 (1:1).

Sobotnie spotkanie obejrzeli toruńscy wioślarze, którzy wzięli udział w igrzyskach olimpijskich w Pekinie Łukasz Pawłowski i Michał Stawowski. Obaj sportowcy od prezesa klubu Piotra Wujkowa otrzymali pamiątkowe puchary, klubowe gadżety oraz dożywotnie wejściówki na mecze toruńskiej drużyny.
Dodajmy, że Pawłowski jako mały chłopak trenował piłkę nożną w toruńskiej Elany.
Obronił strzał rywala
Już w piątej minucie gospodarze zagrozili przyjezdnym. Na strzał z 20 metrów zdecydował się Aleksandar Atanacković. Niestety, futbolówka przeszła tuż nad bramką strzeżoną przez Olekseja Salakotina. W odpowiedzi Piotr Dudkiewcz z dystansu próbował zaskoczyć Przemysława Kryszaka, jednak nasz golkiper, choć z problemami, ale obronił strzał rywala.
Po kwadransie gry zespół prowadzony przez Wiesława Borończyka prowadził 1:0. Po rzucie wolnym wykonywanym przez Piotra Charzewskiego piłka poleciała w pole karne. W zamieszaniu najbardziej sprytny okazał się Bartłomiej Kowalski, który czubkiem buta skierował futbolówkę do siatki.
- W zamieszaniu piłkarze poszli na "długi słupek", a ja zostałem przy "krótkim" - powiedział strzelec pierwszego gola. - Końcem buta udało mi się strącić piłkę, która wpadła do siatki.
Torunianie po zdobyciu gola zaczęli grać słabiej. Mimo to dwie dobre akcję przeprowadził Piotra Charzewski. Niestety, nikt z pozostałych piłkarzy naszego zespołu nie potrafił wykorzystać jego idealnych podań.
Czarni mimo przewagi nie także potrafili sobie stworzyć dogodnych sytuacji do zdobycia gola.
Sygnał do ataku
W 43. minucie po zagraniu Marka Wolaka piłkę ręką w polu karnym odbił Dawid Zamiatowski i sędzia podyktował jedenastkę, którą na gola zamienił Tadeusz Tyc. Ten sam gracz 60 sekund później mógł zdobyć drugiego gola dla Czarnych. Na szczęście minimalnie przestrzelił.
Po zmianie stron torunianie zagrali lepiej. Sygnał do ataku dał wprowadzony w przerwie Marcin Wróbel. Toruński obrońca zdecydował się na strzał z 25 metrów, ale futbolówka minimalnie minęła bramkę.
Nowy napastnik
13 minut przed zakończeniem spotkania decydującego gola zdobył debiutujący w toruńskiej drużynie Dmitrij Wiarstak. Dodajmy, że Białorusin wszedł na boisku w 37. min i zastąpił kontuzjowanego Atanackovica. Przed zdobyciem gola nowy napastnik Elany kilka razy zagroził bramce przyjezdnych.