Dodano:03 Jun 2006 16:48
Kaszubia Kościerzyna - Elana Toruń 1:2 (0:1)

0:1 Dobek (38), 0:2 Maćkiewicz (62), 1:2 Kudyba (78)

Elana: Kryszak - Benkowski żk, Woroniecki, Warczachowski żk, Mysior - Urbański , Sarnecki, Maziarz żk, Dobek (82, Świderek) - Grube (71, Zamiatowski), Maćkiewicz (92, Nowicki)

Bardzo udanie zakończyli zmagania w rozgrywkach 2005/2006 piłkarze Elany. W sobotę pokonali w Kościerzynie tamtejszą Kaszubię 2:1 (1:0).

Torunianie potwierdzili, że ich dobra postawa w ostatnich meczach, po zmianie szkoleniowca, nie była przypadkiem. Na Kaszubach odnieśli bowiem w pełni zasłużone zwycięstwo. W przekroju całego meczu byli bowiem drużyną zdecydowanie lepszą, grali szybciej i dokładniej, a przede wszystkim stworzyli sobie więcej sytuacji podbramkowych.
Zanim gospodarze, w pierwszej połowie, oddali pierwszy celny strzał na bramkę Przemysława Kryszaka (w 27. min "główkował" Jakub Klawikowski, ale zbyt lekko, aby zaskoczyć toruńskiego bramkarza), torunianie na swoim koncie mieli już pięć groźnych akcji.
Akcja za akcją
Rozpoczęło się już w 4. min, kiedy Łukasz Grube z 20 metrów uderzył obok bramki. Chwilę później golkiper Kaszubii pewnie złapał piłkę po strzale Mateusza Dobka. W 15. min Tomasz Urbański podał futbolówkę Grube, ten jednak znów przestrzelił. Później dwukrotnie gola próbował zdobyć Jarosław Maćkiewicz.
Najpierw, w 18. min, uderzył mocno z woleja po koronkowej akcji Grube i Szymona Maziarza, jednak był to strzał niecelny. W 22. min znów asystował Grube (najlepszy zawodnik na boisku), a tym razem Maćkiewicz przestrzelił minimalnie.
Poprzeczka, murawa, gol
Gol dla torunian "wisiał" więc w powietrzu. I padł, ale dopiero w 38. min. Najpierw było dośrodkowaniu z lewej strony Dobka, po którym "główkował" Maćkiewicz. Bramkarz Kaszubii z najwyższym trudem zdołał wybić futbolówkę na rzut rożny.
Piłkę w narożniku boiska ustawił sobie, nie kto inny, jak Grube. Dośrodkował wprost na głowę Dobka. Futbolówka po jego strzale odbiła się od wewnętrznej części poprzeczki, spadła na murawę i wyszła w pole. Arbiter główny nie miał jednak wątpliwości, że całym obwodem przekroczyła linię bramkową i gola uznał. Jeszcze przed przerwą wynik mógł podwyższyć Piotr Sarnecki, ale tym razem bramkarz gospodarzy był na posterunku.
W drugiej połowie mecz się wyrównał, torunianie nie dominowali już tak na placu gry. Miejscowi zaś za wszelką cenę chcieli wyrównać. Blisko tego był w 50. min Wojciech Pięta. Były gracz Elany strzelił mocno z dystansu, ale nad poprzeczką.
W 62. min goście wyprowadzili kontrę lewą stroną. Grube przebiegł z piłką kilkanaście metrów i tak precyzyjnie dośrodkował w pole karne, że Maćkiewicz tylko przystawił głowę i futbolówka zatrzepotała w siatce. Kilka chwil później z rzutu wolnego mocno uderzył Warczachowski, ale w środek bramki i golkiper Kaszubii pewnie złapał piłkę.
W 78. min, po błędzie w środku boiska Tomasza Urbańskiego i faulu Warczachowskiego, gospodarze wykonywali rzut wolny. Dokładną wrzutkę Damiana Dudzińskiego wykorzystał Dariusz Kudyba, który strzałem głową pokonał Kryszaka. W końcówce meczu Kaszubia rzuciła się do odrabiania strat, ale poza dośrodkowaniami w pole karne, nie zagroziła poważniej toruńskiej bramce. I nie udało jej się doprowadzić do remisu, który w tym meczu byłby wynikiem niesprawiedliwym.
Trudno wyróżnić
- Cały zespół zagrał bardzo dobre spotkanie, szczególnie do przerwy - mówi trener Robert Kościelak. - Trudno mi nawet wyróżnić któregokolwiek z graczy, bo wszyscy spisali się tak, jak tego oczekiwałem.

Inne mecze:
KP Police - Tur Turek 2:3 (0:2)
Kania Gostyń - Lech II Poznań 3:0 (2:0)
Flota Świnoujście - Unia Janikowo 1:2 (0:1)
Chemik Bydgoszcz - Amica II Wronki 1:2 (0:1)
Zdrój Ciechocinek - Kotwica Kołobrzeg 1:2 (1:0)
Warta Poznań - Cartusia Kartuzy 2:0 (2:0)
Mieszko Gniezno - Obra Kościan 2:2 (1:1)

Kania Gostyń awansowała do II ligi!!
Unia Janikowo zagra w barażach o II ligę.
Do IV ligi spadły:
Flota Świnoujście i Obra Kościan. Chemik Bydgoszcz może spaść do IV ligi jeśli Unia Janikowo nie wygra barażu o II ligę.