Dodano:21 Oct 2005 18:07
Elana Toruń - KP Police 3:0 (1:0)
1:0 Urbański (22), 2:0 Woroniecki (55), 3:0 Woroniecki (66)

Elana:Gajewski - Sarnecki, Woroniecki (90. Wiśniewski), Warczachowski, Boldt - Urbański, Maćkiewicz (76. Maziarz), Świderek, Grube - Cieśliński (88. Dobek), Zamiatowski (84. Nowicki). Żółte kartki: Cieśliński i Woroniecki

Po 48 dniach torunianie odnieśli wygraną na własnym boisku. Pokonali w piątek beniaminka z Polic 3:0 (1:0). Miejscowi do meczu przystąpili w nieco zmienionym ustawieniu. W środku pomocy wystąpił Jarosław Maćkiewicz, a Piotr Sarnecki na prawej obronie zastąpił kontuzjowanego Marcina Rogalskiego. Pierwszą groźną akcję Adam Cieśliński przeprowadził w 19. min. Szarżował w polu karnym, był faulowany, jednak arbiter nie przerwał gry. Trzy minuty później ten sam zawodnik podał piłkę do Łukasza Grube, ten dośrodkował, a nadbiegający z prawej strony Tomasz Urbański precyzyjnym strzałem z 10 m zdobył gola. Do przerwy jeszcze raz Cieśliński zagroził bramce gości, ale z 14 m strzelił nad poprzeczką. Po zmianie stron kibice obejrzeli ciekawy mecz z wieloma sytuacjami. W 52. min świetnie spisał się Artur Gajewski, który obronił strzał z pola karnego Przemysława Ciołka. Trzy minuty później, po akcji Urbańskiego, był rzut rożny. Piłkę dośrodkował Grube, a w zamieszaniu najwięcej sprytu wykazał Mariusz Woroniecki, który uderzeniem w okienko zdobył gola. Jedenaście minut później znów Grube wykonywał rzut rożny. Tym razem dokładnie zagrał piłkę na głowę Woronieckiego i toruński stoper strzelił swoją drugą bramkę w tym meczu, ustalając jego wynik. W końcówce bliski zdobycia gola był jeszcze Mateusz Dobek, ale po akcji Piotra Nowickiego minimalnie spudłował. - Nie pamiętam, kiedy strzeliłem jedną bramkę w meczu, a co dopiero dwie - mówił po spotkaniu Mariusz Woroniecki. - Najważniejsze jest jednak to, że wygraliśmy.