Tur Turek - Elana Toruń 2:0 (1:0)
Dodano:15 Oct 2005 16:15
1:0 Klofik (38), 2:0 Sobczak (85)

Elana:Gajewski - Benkowski (68, Zamiatowski), Woroniecki, Warczachowski, Boldt - Urbański (86, Nowicki), Świderek, Sarnecki, Maziarz (55, Maćkiewicz), Grube (88, Podolski) - Cieśliński;

Trzecią porażkę w tych rozgrywkach ponieśli torunianie. W sobotę przegrali w Turku 0:2 (0:1), choć wcale nie byli gorszym zespołem.
Goście przystąpili do meczu osłabieni brakem chorego Marcina Rogalskiego, którego w obronie zastąpił, powracający po przerwie za kartki, Przemysław Boldt. W bramce zadebiutował Artur Gajewski, a od początku spotkania grał tylko jeden napastnik, Adam Cieśliński.
Nieuznana bramka
Pierwsze minuty były wyrównane. Goście groźną akcję stworzyli w 12. min, kiedy niecelnie z 14 m strzelał Piotr Sarnecki. W odpowiedzi Gajewski musiał bronić mocne uderzenie Piotra Cetnarowicza. W 24. min, po błędzie defensywy Tura, torunianie wykonywali rzut wolny pośredni z 5 m. Niestety, strzał Sarneckiego zablokował bramkarz gospodarzy Zbigniew Robakiewicz. Osiem minut później Adam Cieśliński głową zdobył gola, ale sędzia dopatrzył się wcześniej faulu na Robakiewiczu i bramki nie uznał.
W 38. min gospodarze objęli prowadzenie. Centarowicz zagrał piłkę wzdłuż linii bramkowej, a niepilnowany Patryk Klofik skierował ją do siatki. Jeszcze w 41. min mógł wyrównać Robert Warczachowski, ale jego silne uderzenie z rzutu wolnego w dobrym stylu obronił Robakiewicz.
Strzały z dystansu
Po zmianie stron nadal trwał wyrównany bój. Z biegiem czasu trener Rzepka zaczął wprowadzać na boisko ofenswynych graczy. I w 60 min o mało nie przyniosło to powodzenia. Po kontrze mocno strzelił Jarosław Maćkiewicz, ale Robakiewicz znów był na posterunku. Podobnie jak dwadzieścia minut później, po uderzeniu z dystansu Wojciecha Świderka. I kiedy wydawało się, że nieźle grający torunianie zdołają doprowadzić do remisu, najlepszy w ekipie gospodarzy Robert Hyży podał idealnie piłkę do Gracjana Sobczaka, który precyzyjnym strzałem nie dał szans Gajewskiemu i przypieczętował sukces Tura, odniesiony w bardzo wyrównanym meczu.