Koniec sezonu... jednak 3 miejsce dla Elany!

Bramki: Tomasz Urbański 28'min, Robert Warczachowski 69'min

Skład Elany: Kryszak - Rogalski, Woroniecki,
Kowalski, Warczachowski - Urbański (84, Melnicki), Świderek (żk), Hanczewski (59,
Dobek), Grube - Nowak, J. Maćkiewicz (64, Cieśliński)

Po najlepszym meczu w tej rundzie na własnym boisku Elana pokonała Tura Turek 2:0 (1:0) i zakończył sezon 2004/2005 w III lidze wielkopolskiej na 3. pozycji.
Przed spotkaniem, rozgrywanym bez udziału publiczności, torunianie mieli jeszcze cień szansy na baraże. Musieli wygrać, a Unia Janikowo nie mogła pokonać Pogoni II Szczecin. Wszystko dobrze układało się do 60. min. Wtedy jednak do Torunia nadeszły informacje o prowadzeniu Unii i marzenia o barażu trzeba było odłożyć.
Sam mecz rozpoczął się po myśli gospodarzy. Już w 8. min, po kąśliwym dośrodkowaniu Roberta Warczachowskiego, głową gola zdobył Maciej Hanczewski, ale sędzia asystent dopatrzył się spalonego i bramki nie uznał. Później niewielką optyczną przewagę miał Tur (m.in. w 14. min znakomitej okazji nie wykorzystał Kossi Sessou). Sytuacja zmieniła się jednak w 28. min. Po koronkowej akcji Dawida Nowaka i Jarosława Maćkiewicza w polu karnym gości piłka trafiła do Tomasza Urbańskiego, który mocnym strzałem pokonał Zbigniewa Robakiewicza. Dziesięć minut później J. Maćkiewicz posłał futbolówkę w poprzeczkę, a tuż przed przerwą znakomitej okazji dla gości nie wykorzystał Robert Hyży.
Po zmianie stron przeważali miejscowi, ale nie stworzyli zbyt dużo sytuacji stuprocentowych. Dopiero w 70. min, po faulu na aktywnym Adamie Cieślińskim, kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego, z ponad 25 metrów, Warczachowski zdobył gola. W końcówce torunianiom zabrakło szczęścia, aby podwyższyć wynik spotkania. Po akcjach indywidualnych bowiem Urbański i Dawid Nowak trafiali piłką w poprzeczkę.